Ogłoszenia Duszpasterskie

                                                                 Odolanów 2022.07.03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
03.07-10.07.2022 r.

*****************************************************************

 1. Po miesiącu maju dla Maryi i czerwcu dla Najświętszego Serca Jezusowego, Kościół świadomie ustalił, że miesiąc lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Jezusa. Lipiec jest centrum roku słonecznego, jest miesiącem nad miesiącami, miesiącem słońca, a Odkupienie nie jest może stołem obfitującym w cudowne źródło – Boskiej Krwi – wlewanej w dusze przez miłość Chrystusa? Miesiąc Najdroższej Krwi został ustanowiony w środku roku prawie, aby przypomnieć nam pełnię samego Odkupienia. Ale jest jeszcze inny motyw: właśnie w lipcu życie chrześcijańskie osłabia się, a życie ziemskie nabiera rozmachu i w tym ferworze tryumfuje zło. Dlatego konieczna jest jakaś pomoc, a znaleźć ją można właśnie we Krwi Chrystusa.

 2. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach Jubileuszowych 50 – lecia powstania naszej parafii w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Szczególne dziękujemy życzliwym Parafiankom i Parafianom, którzy wzięli na siebie trud przygotowania w świętowania tego dnia w naszej świątyni i podczas zorganizowanej „Basienkowej Biesiady”, za przygotowanie poczęstunku podczas zabawy i za posprzątanie. Za każdy podjęty trud dla naszej parafialnej wspólnoty. Bóg zapłać!

 3. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w minionym miesiącu w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa.

 4. Dziękujemy rodzinom, które posprzątały świątynię na dzisiejszą niedzielę.

 5. Nie zapominajmy o tych, dla których obecne lato jest czasem wytężonej pracy, szczególnie o ludziach pracujących na roli. Z liturgią dzisiejszych, niedzielnych Mszy Świętych, łączymy również modlitwy błagalne o dobre urodzaje.

 6. W modlitwach pamiętajmy o dzieciach i młodzieży przebywających na wakacjach. Wielu z nich w tym czasie pracuje, niekiedy po to, aby dopomóc swoim rodzinom. Nasze modlitwy zwracamy do Boga w tym czasie przede wszystkim w intencji o dobre urodzaje.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, szczególny dzień naszych modlitw o powołania kapłańskie i zakonne i w intencji naszych rodzin.

 8. Od dzisiejszej niedzieli przez wakacje niedzielne Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.15, 9.00, 11.00 i 15.30.

 9. W okresie rozpoczętych wakacji Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałek po wieczornej Mszy Św. od godz. 18.30 – 19.30 i w sobotę od godz. 9.00 – 10.00.

 10. W najbliższą sobotę, 9 lipca przybędzie do Tarchał Wielkich Piesza Pielgrzymka Poznańska na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą w godzinach wieczornych. W imieniu pielgrzymów zwracamy się z ufną prośbą o przyjęcie na nocleg i ugoszczenie w swoich domach.

 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz Parafianin Marcin Murek. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Każdemu z naszych Parafian, udającym się na urlop, życzymy udanego, radosnego czasu wypoczynku i dobrej pogody a także Gościom wypoczywającym na terenie naszej parafii a wszystkim wielu radości na dzisiejszą niedzielę i na cały tydzień. Szczęść Boże.

    ks. Tadeusz Kaczmarek
proboszcz

Liczba odwiedzin: 582790