Ogłoszenia Duszpasterskie

                                                                 Odolanów 2022.05.22

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
UROCZYSTY DZIEŃ WPROWADZENIA DO ŚWIĄTYNI RELIKWII
ŚW. JANA PAWŁA II
22.05-29.05.2022 r.

*****************************************************************

 1. W miesiącu maju, trwamy zjednoczeni w modlitwie oddając szczególną cześć Matce Bożej. To jest Jej miesiąc. Modlitwa litanijna, to wyraz naszej wiary i pełnej ufności w opiekę Maryi nad nami, nad naszymi rodzinami, całą nasza Ojczyzną.

 2. Dziękujemy rodzinom, które posprzątały kościół na dzisiejszą niedzielę.

 3. Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli przeznaczoną na cele inwestycyjne w naszej parafii.

 4. Dzisiaj uroczysty dzień dla parafii, związany z wprowadzeniem do naszej świątyni relikwii św. Jana Pawła. O godz. 11.30 Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Arcybiskup Lwowski, osobisty sekretarz św. Papieża, wniesie relikwie Świętego do naszego parafialnego kościoła. Piękny relikwiarz będzie umieszczony na stałe w specjalnie wykonanym małym kredensie, przy figurze matki Bożej fatimskiej i obrazie św. Jana Pawła II w prezbiterium. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do tej wyjątkowej uroczystości. Przy tej okazji będziemy mogli zakupić 3 książki autorstwa ks. Arcybiskupa o św. Janie Pawle II z osobistym podpisem autora. Koszt książki 30 zł. Ofiara ta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne we Lwowie. Pamiętajmy jednak, że nie byłoby tego wyjątkowego wydarzenia dla naszej parafii, gdyby nie anonimowy Darczyńca, który pokrył koszty sprowadzenia relikwii i wykonania relikwiarza i wziął na siebie koszty związane z przyjazdem Arcybiskupa. W imieniu Parafian – składam podziękowanie i bardzo serdeczne Bóg zapłać!.

 5. Na Mszy Św. o godz. 15.30 przeżywać będziemy dzisiaj uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej.

 6. Od jutra do środy przypadają tzw. dni krzyżowe. Przez te trzy kolejne dni po Mszy św. o godz. 18.00, będziemy się udawać się pod krzyż misyjny i modlić się o dobre urodzaje. W poniedziałek szczególnie modlić się będziemy w intencji w okresie zasiewów, we wtorek o uświęcenie ludzkiej pracy, w środę za głodujących a we wszystkie dni o błogosławieństwo Boga dla rolników, o dobrą pogodę, która zapewni nam obfite plony a teraz szczególnie o deszcz oraz zachowanie naszej ziemi od klęsk żywiołowych.

 7.  Bardzo Gorąco zachęcam do gromadzenia się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. Nabożeństwo majowe w tygodniu o godz. 17.30. W niedzielę o godz. 15.00.

 8. W piątek rozpocznie się w Kościele nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Św.

 9. W przyszłą niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 10. Jeszcze raz składam bardzo serdeczne podziękowanie rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych i ich krewnym, za tak piękny czas uroczystości komunijnych, za wystrój świątyni. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do odświętnego przeżycia uroczystości komunijnych. Służbie kościelnej, Strażakom. Przede wszystkim ks. Rafałowi, Pani Ewelinie i Pani Mirosławie, katechetom naszych dzieci. Osobno dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za całoroczną współpracę, za dobry stworzony klimat i za dar ołtarza w postaci ofiarowanego nowego Mszału Rzymskiego, Lekcjonarzy Mszalnych, fioletowej kapy koniecznej do sprawowania obrzędu pogrzebowego i dwóch alb kapłańskich. Za każde uczynione dobro, serdeczne „Bóg zapłać”.

 11.  W czwartek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Naszym ziemskim matkom jesteśmy winni dozgonną wdzięczność za życie, wychowanie i wszelki trud. Pamiętajmy, ze zawsze pozostajemy dłużnikami naszych rodzicielek. Okażmy im naszą wdzięczność, także poprzez modlitwę. Niech to będzie również dzień wdzięczności Bogu, że dał nam Maryję za matkę. Z tej szczególnej okazji w niedzielę, 29 maja o godz.12.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Matek z prośbą o potrzebne łaski i zdrowie a dla zmarłych o radość życia wiecznego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy zwłaszcza, wszystkie Mamy.

 12. W czwartek, 26 maja po wieczornej Mszy Św. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

 13. Jutro, 23 maja, odbędzie się pielgrzymka na Jasną Górę w ramach naszego Jubileuszu. Zbiórka przy autobusach na parkingu przykościelnym o godz. 7.15. Wyjazd o godz. 7.30. Bądźmy punktualnie.

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

    ks. Tadeusz Kaczmarek
proboszcz

Liczba odwiedzin: 555548