Ogłoszenia Duszpasterskie

                                                                 Odolanów 2021.11.28

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
28.11-05.12.2021 r.

„Twojego przyjścia do nas – wypatrujemy Zbawco nasz.
Dziś na Ciebie czekamy, Panie przyjdź – wołamy przyjdź!”

*****************************************************************

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny, czyli rok kościelny, pod przewodnim hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Będzie to już ostatni rok z trzech lat poświęconych Eucharystii, którym przewodzi wspólne hasło: „Eucharystia daje życie”. Naszym parafialnym hasłem tego nowego roku liturgicznego i dla nas jubileuszu, będą słowa: PANIE, ZA WSZYSTKO – DZIĘKUJEMY…

 2. Od dzisiaj równocześnie wkroczyliśmy w Adwent, oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Do 16 grudnia będziemy rozważać zapowiedź paruzji – przyjścia Chrystusa na końcu świata. Od 17 grudnia będziemy przygotowywać się bezpośrednio do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Adwent jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania a w naszej polskiej tradycji związany z powstrzymywaniem się od udziału w zabawach. Przygotowując się na przybycie Pana, weźmy udział w roratach i w Rekolekcjach Adwentowych.

 3. Dziękujemy mieszkańcom Parafii, którzy posprzątali świątynię na niedzielę.

 4. Dziękujemy na pomoc w przygotowaniu dekoracji adwentowej kościoła i materiałów do tegorocznego Adwentu, p. Grzegorzowi, p. Agacie, p. Agnieszce, p. Henrykowi, Konradowi, Łukaszowi i każdemu, kto ma w tym swoją cząstkę.

 5. Serdecznie dziękujemy Druhnom i Druhom z OSP w Tarchałach Wielkich za wyczyszczenie rynien na kościele i probostwie. Dziękujemy naszym ministrantom za uprzątnięcie liści z terenu przy probostwie i części naszego parku.

 6. Dziękujemy za składkę a cele inwestycyjne, na pokrycie kosztów wykonanych już remontów naszego probostwa. Bóg zapłać!

 7. Dziękujemy za złożone ofiary na migrantów.

 8. W tym tygodniu Roraty z udziałem dzieci i młodzieży w poniedziałek, środę i piątek godz. 17.00. Na każde nabożeństwo dzieci wykonują symbole, serduszka to nasze dobre uczynki, krzyż to nasze prośby, a uśmiechnięta buźka to wyraz naszego podziękowania za otrzymane dobra od Pana Boga i naszych bliskich. Będziemy je zawieszać na przygotowanych drzewku choinkowym. Na zakończenie rorat wylosowane dzieci zabierać będą ze sobą tradycyjnie figurkę Matki Bożej. Zachęcamy do przychodzenia na Roraty z lampionami.

 9. W tym przedświątecznym czasie towarzyszyć nam będzie symboliczne adwentowe okno, jako obraz naszego wypatrywania Zbawiciela z nieba. To okno, to symbol człowieka, który z tęsknotą wyczekuje swego Pana, symbol nas samych, naszej duszy. Trzeba tylko chcieć się otworzyć, otworzyć okno naszej duszy, otworzyć serce, aby Bóg wypełnił nas a przez nas przestrzeń naszych domów. W tym upatrujemy duchowy sens przygotowania do radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 10. Za tydzień przed kościołem, będą zbierane tradycyjnie w II Niedzielę Adwentu, ofiary na pomoc dla katolików na Wschodzie.

 11. Od dzisiejszej niedzieli, możemy nabywać w zakrystii opłatki wigilijne, które dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Św. poświęcimy, tak jak święta tradycyjna nakazuje czynić to na początku adwentu. Ofiara za opłatki jest dobrowolna. Natomiast na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone tegoroczne Świece Caritasu w cenie 8 zł. i serwetki w cenie 15 zł. Dochód ze serwetek jest przeznaczony na pomoc samotnym matkom zamieszkałym w domu prowadzonym przez diecezjalne Caritas w Dobieszczyźnie. Opłatę składamy do wystawionego koszyczka.

 12. Za tydzień w niedzielę 5 grudnia, przeżywać będziemy Odpust Parafialny. Sumę odpustową w intencji wszystkich Parafian, odprawi o godz. 12.00, zgodnie z zapowiedzią ks. Łukasz Dulik.

 13. Z okazji przypadającego za tydzień odpustu parafialnego prosimy o przygotowanie do liturgii Mszy św. i procesji, asysty: tzn. o udział wszystkich naszych ministrantów, panów Górników w odświętnych strojach, orkiestry dla uświetnienia odpustu. Prosimy o poniesienie chorągwi, sztandarów mieszkańców ze Świecy i o wykonanie innych czynności nieodzownych do uroczystego przeżycia parafialnej uroczystości według dotychczasowej tradycji. Dziewczynki z młodszych klas i przedszkola, prosimy o przygotowanie z rodzicami i sypanie kwiatków podczas procesji. Św. Barbara obiecała, że choć panuje obecnie sytuacja utrudniająca Jej przybycie do nas i bezpośredni kontakt, to osobiście dostarczy za tydzień na odpustową uroczystość worek słodyczy dla naszych dzieci.

 14. Spowiedź adwentowa z udziałem wszystkich kapłanów naszego dekanatu, odbędzie się w sobotę, 4 grudnia od godz. 15.00 – 16.00 i od. 16.45 – 17.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych Rekolekcjach Adwentowych. Spróbujmy zarezerwować sobie czas w te dni. Już dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji ks. Proboszcza, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje i o dobre owoce tych dni dla nas i całej naszej społeczności parafialnej, a zwłaszcza o łaskę dobrej spowiedzi.

 15. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 11.00. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku włącznie. Jednocześnie informujemy, że odwiedzimy chorych bezpośrednio przed Świętami, odbędą się w czwartek 23 grudnia od godz. 9.00.

 16. W I piątek okazja do spowiedzi dla dzieci od godz. 16.30 – 17.00.

 17. Prosimy przyjąć nasze zaproszenie na nasze Rekolekcje Adwentowe i propozycję do wspólnego przeżywania tegorocznego Adwentu z krótkim słowem zachęty, aby zwłaszcza dobrym słowem, wypowiedzianym czy przesłanym, wypełnić ten dany nam czas od Boga. Zaproszenia możemy zabrać przy wyjściu ze świątyni.Wszystkim Parafianom i Gościom, życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

 18. W ostatnim czasie tragedia losowa spowodowana pożarem, dotknęła dwie rodziny naszej parafii. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, dzisiaj po Maszy Św. możemy złożyć swoją ofiarę, jako dar serca, aby przyjść z pomocą naszym Parafianom, w tych trudnych dla nich chwilach życia. O pomoc w policzeniu zebranych ofiar prosimy Sołtysów z Tarchał Wielkich i Huty i w podzieleniu zebranej ofiary dla potrzebujących rodzin.

 19. Dzisiaj o godz. 16.30 na Hucie, nastąpi poświęcenie odnowionej kapliczki św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców Huty. Serdecznie dziękujemy darczyńcy za podjęty trud odnowienia tego świętego miejsca.

 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Andrzej Fabiś ze Świecy, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek i Irena Rataj z Tarchał Wielkich, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu – Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy miłej niedzieli i pięknego tygodnia oraz błogosławionych owoców Rekolekcji Adwentowych i dobrej spowiedzi. Szczęść Boże.

    ks. Tadeusz Kaczmarek
proboszcz

Liczba odwiedzin: 427893